Posted in Նախագծեր

Դիմակներ

Խնդիրները՝
-ստեղծագործական երևակայության զարգացում
-տեխնոլոգիական հմտությունների զարգացում
-մեդիահմտությունների զարգացում

Անհրաժեշտ գործիքներ՝
ֆետր, սոսինձ, մկրատ

Ընթացքը՝
Նախապես ձևել, գունավոր պատկերներ կտրել, ստանալ դիմակ:

Արդյունքը՝

Posted in Աշխատակարգ

Աշխատակարգ 14.02-18.02.2022

Ուսումնական նախագծեր՝  «Թումանյանական օրեր»

Ուսումնական նյութեր՝

Լեզվագործունեություն`
Հայոց լեզու (գիրք-տետր)
Բառակազմություն, նախադասության տեսակները, կետադրական նշաններ

Ընթերցանություն՝
«Չարի վերջը» Հ. Թումանյան

Աշխատանք տեքստի հետ, անհասկանալի բառերի բացատրոությունը գտնել օնլայն բառարանում, քննարկել ստեղծագործությունը, ապա գրավոր պատասխանել հարցերին

Մաթեմատիկա՝ (եռանիշ, քառանիշ թվերի կազմություն, գումարում, հանում, բազմապատկաման աղյուսակ)
14.01.2022, 16.02.2022, 17.02.2022, 18.02.2022

Ես և շրջակա աշխարհը՝ կենդանիների ձմեռում

Ռուսերեն՝   Էլինա Սիմոնյան բլոգ

Անգլերեն ՝  Վալենտինա Թումանյանի բլոգ

Երաժշտություն՝  Սեդա Թևանյանի բլոգ

Կերպարվեստ՝ Անուշ Դավթյանի բլոգ (ընտրությամբ գործունեություն)

Մարմնամարզություն՝ Ռոզա Գսպոյանի բլոգ (ընտրությամբ գործունեություն)

Շախմատ՝ Առնոլդ Միքայելյանի բլոգ

Բանավոր մաթեմատիկա՝ Լուսինե Պետրոսյանի, Մարիամ ԽաչատրյանիՔրիստինե Հովսեփյանի բլոգ (ընտրությամբ գործունեություն)

Երկարացված օր՝ Շողիկ Սահակյան բլոգ

Continue reading “Աշխատակարգ 14.02-18.02.2022”
Posted in Ճամփորդություններ, Նախագծեր

Ներկայացման դիտում

Թումանյանական օրերի շրջանակում
Մասնակիցներ՝ 
3.3 դասարանի սովորողներ
Օրը՝ 
15.02.2022թ
Մեկնում՝ 11:15
Ներկայացման սկիզբը՝
 12:00
Վերադարձը՝ 
13:45
Վարյրը՝ 
Հովհաննես Թումանյանի անվան տիկնիկայն թատրոն
Ներկայացման մասին տեղեկություն՝ Հ.Թումանյան «Գելը»

Continue reading “Ներկայացման դիտում”
Posted in Աշխատակարգ

Աշխատակարգ 07.02-11.02.2022

Ուսումնական նախագծեր՝  «Թումանյանական օրեր»

Ուսումնական նյութեր՝

Լեզվագործունեություն`
Հայոց լեզու (գիրք-տետր)
Բառակազմություն, նախադասության տեսակները, կետադրական նշաններ

Ընթերցանություն՝
«Ձախորդ Փանոսի հեքիաթը» Հ. Թումանյան

Աշխատանք տեքստի հետ, անհասկանալի բառերի բացատրոությունը գտնել օնլայն բառարանում, քննարկել ստեղծագործությունը, ապա գրավոր պատասխանել հարցերին

Մաթեմատիկա՝ (եռանիշ, քառանիշ թվերի կազմություն, գումարում, հանում, բազմապատկաման աղյուսակ)
7.01.2022, 9.02.2022, 10.02.2022, 11.02.2022

Ես և շրջակա աշխարհը՝ կենդանիների ձմեռում

Ռուսերեն՝   Էլինա Սիմոնյան բլոգ

Անգլերեն ՝  Վալենտինա Թումանյանի բլոգ

Երաժշտություն՝  Սեդա Թևանյանի բլոգ

Կերպարվեստ՝ Անուշ Դավթյանի բլոգ (ընտրությամբ գործունեություն)

Մարմնամարզություն՝ Ռոզա Գսպոյանի բլոգ (ընտրությամբ գործունեություն)

Շախմատ՝ Առնոլդ Միքայելյանի բլոգ

Բանավոր մաթեմատիկա՝ Լուսինե Պետրոսյանի, Մարիամ ԽաչատրյանիՔրիստինե Հովսեփյանի բլոգ (ընտրությամբ գործունեություն)

Երկարացված օր՝ Շողիկ Սահակյան բլոգ

Continue reading “Աշխատակարգ 07.02-11.02.2022”
Posted in Ընտրությամբ գործունեություն

Ընտրությամբ գործունեության խմբեր

Ուսումնական 3-րդ շրջան

Օրերը՝ երկուշաբթի, չորեքշաբթի

Կերպարվեստ

  1. Գրիգորյան Աշոտ
  2. Եսայան Էրիկա
  3. Վելիցյան Աննա
  4. Մարուքյան Գոռ
  5. Պետրոսյան Մոնթե
  6. Սողոմոնյան Կատրին

Մարմնամարզություն

  1. Սիմոնյան Նատալի
  2. Բաբաջանյան Եվա
  3. Մաշինյան Մարի
  4. Խուդոյան Ալիսա
  5. Գասպարյան Եվա
  6. Եսայան Նատալի
  7. Շահրոզեան Արեգ
  8. Բարսեղյան Ալեքս
  9. Փիրումյան Ալեքսանդր

  1. Երաժշտական գործունեություն
  1. Հովհաննիսյան Լանա
  2. Տոնի Ալեք
  3. Պետրոյան Մոնթե
  4. Զաքարյան Գայանե
  5. Հարությունյան Արիանա
  6. Բասրսեղյան Աշոտ
  7. Մկրտչյան Արթուր Գևորգի

Բանավոր մաթեմատիկա

  1. Ղազինյան Լեոն
  2. Մկրտչյան Արթուր Հայկի
  3. Շաշիկյան Գոռ
  4. Կարապետյան Դավիթ
  5. Վարդանյան Մանուէլ