Posted in Աշխատակարգ

Աշխատակարգ 15.11-19.11.2021

Ուսումնական նախագծեր՝  «Թարգմանչաց տոն», «Կրթահամալիրի տոն․ սեբաստացու օրեր»,

Ուսումնական նյութեր՝

Լեզվագործունեություն`
Հայոց լեզու (գիրք-տետր)
Բառակազմություն, նախադասության տեսակները, կետադրական նշաններ

Ընթերցանություն՝
«Աշուն» Համո Սահյան

Ես և շրջակա աշխարհը՝ «Կրթահամալիրի տոն․ սեբաստացու օրեր»,

Աշխատանք տեքստի հետ, անհասկանալի բառերի բացատրոությունը գտնել օնլայն բառարանում, քննարկել ստեղծագործությունը, ապա գրավոր պատասխանել հարցերին

Մաթեմատիկա՝ (եռանիշ թվերի կազմություն, գումարում, հանում, բազմապատկաման աղյուսակ)
15.11.2021, 17.11.2021, 18.11.2021, 19.11.2021

Էլեկտրոնային խաղեր՝

Գումարում — խճանկար 100-ի սահմանում
Հանում — խճանկար 100 -ի սահմանում
Բազմապատկում — 1, 2345678910
Բաժանում — 1234, 56789, 10
Ժամացույց

Ռուսերեն՝   Էլինա Սիմոնյան բլոգ

Անգլերեն ՝  Վալենտինա Թումանյանի բլոգ

Երաժշտություն՝  Սեդա Թևանյանի բլոգ

Կերպարվեստ՝ Անուշ Դավթյանի բլոգ (ընտրությամբ գործունեություն)

Մարմնամարզություն՝ Ռոզա Գսպոյանի բլոգ (ընտրությամբ գործունեություն)

Շախմատ՝ Առնոլդ Միքայելյանի բլոգ

Երկուշաբթի

  • Սովորողների դիմավորում, ջերմաչափում, ձեռքերի ախտահանում (08:45-09:00)
  • Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք (09:00-09:15)
  • Մաթեմատիկա (գումարում, հանում եռանիշ թվերով, բազմապատկման, բաժանման աղյուսակներ, խնդիրների կազմում, լուծում) (09:20-10:05)
  • Ընթերցանություն (10:10-10:55)
  • Ընդմիջում (10:55-11:10)
  • Հեծանվավարություն (11:10-11:55)
  • Ընտրությամբ գործունեություն(12:00-12:45)
  • Ռուսերեն (12:50-13:35)

Երեքշաբթի

  • Սովորողների դիմավորում, ջերմաչափում, ձեռքերի ախտահանում (08:45-09:00)
  • Լողուսուցում ծածկած լողավազանում (09:00-09:45)
  • Հայոց լեզու (լեզվագործունեություն) (10:10-10:55)
  • Ընդմիջում (10:55-11:10)
  • Կերպարվեստ (11:10-11:55)
  • Այցելություն Հյուսիսային դպրոց-պարտեզ (12:00-13:35)

Չորեքշաբթի

  • Սովորողների դիմավորում, ջերմաչափում, ձեռքերի ախտահանում (08:45-09:00)
  • Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք (09:00-09:15)
  • Մաթեմատիկա (գումարում, հանում եռանիշ թվերով, բազմապատկման, բաժանման աղյուսակներ, խնդիրների կազմում, լուծում) (09:20-10:05)
  • Ընթերցանություն (10:10-10:55)
  • Ընդմիջում (10:55-11:10)
  • Տեխնոլոգիա (պատրաստում ենք տիկնիկներ) (11:10-11:55)
  • Անգլերեն (12:00-12:45)
  • Ընտրությամբ գործունեություն(12:50-13:35)

Հինգշաբթի

Ուրբաթ

  • Սովորողների դիմավորում, ջերմաչափում, ձեռքերի ախտահանում (08:45-09:00)
  • Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք (09:00-09:15)
  • Մաթեմատիկա (գումարում, հանում եռանիշ թվերով, բազմապատկման, բաժանման աղյուսակներ, խնդիրների կազմում, լուծում) (09:20-10:05)
  • Անգլերեն (10:10-10:55)
  • Ընդմիջում (10:55-11:10)
  • Հայոց լեզու (լեզվագործունեություն) (11:10-11:55)
  • Շախմատ, սեղանի խաղեր(12:00-12:45)
  • Հեծանվավարություն (12:50-13:35)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s