Posted in Աշխատաժամանակ

Մայիսի 10-14

Մայիսյան 16-րդ հավաք

Ուսումնական նյութեր՝

Մայրենի (​լեզվագործունեություն. աշխատանք հայոց լեզվի գիրք-տետրում)

Ընթերցանություն՝ Ջաննի Ռոդարի «Շոկոլադե ճանապարհը»

Աշխատանք տեքստի հետ, անհասկանալի բառերի բացատրոությունը գտնել օնլայն բառարանում, քննարկել ստեղծագործությունը, ապա գրավոր պատասխանել հարցերին

Մաթեմատիկա (երկնիշ թվերով գումարում, հանում կարգային անցմամբ, եռանիշ թվերի գումարում առանց կարգային անցման, բազմապատկման աղյուսակ, խնդիրների կազմում-լուծում)

Ռուսերեն՝  Դիանա Ղազարյանի բլոգ

Անգլերեն ՝  Վալենտինա Թումանյանի բլոգ

Երաժշտություն՝  Սեդա Թևանյանի բլոգ

Կերպարվեստ՝ Անուշ Դավթյանի բլոգ (ընտրությամբ գործունեություն)

Մարմնամարզություն՝ Ռոզա Գսպոյանի բլոգ (ընտրությամբ գործունեություն)

Երկուշաբթի

  • Սովորողների դիմավորում, ջերմաչափում, ձեռքերի ախտահանում (08:45-09:00)
  • Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք (09:00-09:15)
  • Ուրախ անգելերեն (09:20-10:05)
  • Ընտրությամբ գործունեություն (10:10-10:55)
  • Ընդմիջում (10:55-11:10)
  • Աշխատանք «Հայոց լեզվի» գիրք-տետրով (11:10-11:55)
  • Մաթեմատիկական գործունեություն (10:10-10:55)
    Բանավոր համրանք, փաթեթի լրացում դասարանում (Թեմա՝ երկնիշ թվերի գումարում, հանում կարգային անցմամբ, եռանիշ թվերի գումարում առանց կարգային անցման, բազմապատկման աղյուսակ) (12:00-12:45)
  • Հեծանվավարություն, մարզական խաղեր  (12:50-13:35)

Երեքշաբթի

  • Սովորողների դիմավորում, ջերմաչափում, ձեռքերի ախտահանում (08:45-09:00)
  • Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք (09:00-09:15)
  • Ընթերցանություն՝ Ջաննի Ռոդարի «Շոկոլադե ճանապարհը»(09:20-10:05)
  • Մաթեմատիկական գործունեություն (10:10-10:55)
  • Բանավոր համրանք, փաթեթի լրացում դասարանում (Թեմա՝ երկնիշ թվերի գումարում, հանում կարգային անցմամբ, բազմապատկման աղյուսակ)
  • Ընդմիջում (10:55-11:10)
  • Հեծանվավարություն, մարզական խաղեր  (11:10-11:55)
  • Ռոդարիական մեդիաէջերի ստեղծում Paint ծրագրով (12:00-12:50)
  • Հայաստանի տեսարժան վայրերը. վարպետության դաս Սուսաննա Սաֆարյանի հետ (12:55-13:35)

Չորեքշաբթի

  • Սովորողների դիմավորում, ջերմաչափում, ձեռքերի ախտահանում (08:45-09:00)
  • Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք (09:00-09:15)
  • Ընթերցանություն՝ Ջաննի Ռոդարի «Շոկոլադե ճանապարհը» (09:20-10:05)
  • Ընտրությամբ գործունեություն (10:10-10:55)
  • Ընդմիջում (10:55-11:10)
  • Ռուսերեն (11:10-11:30)
  • Անգլերեն (11:30-11:50)
  • Մաթեմատիկական գործունեություն
    Բանավոր համրանք, փաթեթի լրացում դասարանում (Թեմա՝ երկնիշ թվերի գումարում, հանում կարգային անցմամբ, խնդիրների քննարկում, բազմապատկման աղյուսյակ) (11:55-12:40)
  • Միջավայրի խնամք. սենյակային բույսերի ջրում, խնամք (պատասխանատուներ՝ Սիմոնյան Նատալի, Բաբայան Արշի, Մկրտչյան Արթուր ) (12:40-12:55)
  • Շախմատ, սեղանի խաղեր (12:55-13:35)

Հինգշաբթի

  • Սովորողների դիմավորում, ջերմաչափում, ձեռքերի ախտահանում (08:45-09:00)
  • Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք (09:00-09:15)
  • Ընթերցանություն՝ Ջաննի Ռոդարի «Շոկոլադե ճանապարհը» (09:20-10:00)
  • Լողուսուցում ծածկած լողավազանում (10:00-11:10)
  • Ընդմիջում (11:10-11:30)
  • Լեզվագործունեություն (հոմանիշ-հականիշ, նախադասությունների կազմում, պատմությունների հորինում) (11:30-11:55)
  • Ռուսերեն (11:55-12:15)
  • Անգլերեն (12:15-12:35)
  • Կերպարվեստ (նկարում ենք գունավոր մատիտներով) (12:40-12:55)
  • Երաժշտություն (Համբարձման երգեր) (12:55-13:35)

Ուրբաթ

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s